Competition Draws

VILLAGE HALL OPEN

Sunday 21 September 2014 08:30
Game No. Time No. Name Club H/C Name Club H/C
1 830 1 Ronnie Kinnaird Grantown-on-Spey 6 Ali Hendry Inverness  
    2 Ed Picksley Garmouth & Kingston 10 Iain Valentine Elgin 9
2 840 3 Alex Waterson Grantown-on-Spey 6 James Ingram Boat of Garten 6
    4 David Cameron Inverness 13 Kevin Carpentor Inverness 12
3 850 5 Clark Anderson Huntly 8 Rose Anderson Huntly 7
    6 Rory Simpson Boat of Garten 9 Pam MacGillivray Boat of Garten 24
4 900 7 John Edon Alford 10 Yvonne Edon Alford 14
    8 John McPherson Banchory 16 Claire Buza Banchory 20
5 910 9 Andrew Gow Muir of Ord 19 Neil Fraser Muir of Ord 10
    10 Graeme Boath Muir of Ord 11 Ryan Barnie Muir of Ord 19
6 920 11 G Bone Cardross 11 R MacDonald Muir of Ord 19
    12 Roy Quinn Boat of Garten 13 Charlie MacDonald Carrbridge 13
7 930 13 Jim Thompson Boat of Garten 12 Marj Stewart Boat of Garten 16
    14 Ewan Kirk Bothwell Castle 16 Collette Kirk Bothwell Castle 24
8 940 15 Roshin Sharp Bothwell Castle   Margaret Thompson Boat of Garten 17
    16 Ishbel Shannon Boat of Garten 13 Peasha Ingram Boat of Garten 16
9 950 17 Vince McLaughlin Boat of Garten 14 Ron Lyon Boat of Garten 11
    18 James Grant Boat of Garten 3 Bruce Grant Abernethy 14
10 1000 19 Chris Child Balbirnie Park 18 Stuart Inglis Balbirnie Park 10
    20 Michael Butler Balbirnie Park 20 Bob Arnott Balbirnie Park 23
11 1010 21 Andrew Irvine Ratho Park 13 Mary Irvine Ratho Park 14
    22 Peter Graham Castle Park 4 Alison Thompson Castle Park 24
12 1020 23 Charlie Cairns Boat of Garten 11 Joan Cairns Boat of Garten 25
    24 James Bennett Bruntsfield 11 Lorna Bennett Bruntsfield 25
13 1030 25 Alan Ross Boat of Garten 14 David Ross Boat of Garten 10
    26 John Ross Boat of Garten 7 Steven Ross Boat of Garten 27
14 1040 27 Bruce Robertson Rowallan 20 Stewart Miller Balbirnie Park 20
    28 John Cadden Strathaven 13 Graham Stewart Strathaven 13
15 1050 29 Wallace Giles Strathpeffer 14 Brian McKay Strathpeffer 15
    30 Scott Lemmon Strathpeffer 6 Ian McLeod Strathpeffer  
16 1100 31 John Brown Strathaven 9 Graeme Mitchell Rowallan 17
    32 Brian Mollison Strathaven 17 Stephen Cadden Colivlle Park 9
17 1110 33 Graeme Reid Peterculter 12 Audrey Reid Peterculter 18
    34 Bill Maitland Fraserburgh 16 Bette Maitland Fraserburgh 20
18 1120 35 John Smith East Renfrewshire 22 Pat Smith East Renfrewshire 32
    36 Billy Garety East Renfrewshire 13 Susan Garety East Renfrewshire 13
19 1130 37 Gilbert Fraser East Renfrewshire 23 Violet Fraser East Renfrewshire 36
    38 Jim Joyce East Renfrewshire 16 Celia Joyce East Renfrewshire 28
Game No. Time   Name Club H/C Name Club H/C
20 1140 39 Stanley Wilson Heaton Moor 10 Joan Clark Heaton Moor 20
    40 Alan Potter Pumpherston 20 Christine Potter Pumpherston 29
21 1150 41 Norrie Rattray Snr Aberfeldy 13 Norrie Rattray Jnr Garmouth & Kingston 7
    42 Steven Anderson Newmacher 4 Gary Anderson Northern GC 12
22 1200 43 Ian Murray Boat of Garten 5 Sheila Grant Abernethy 30
    44 David Thom Grantown-on-Spey 7 Sally Thom Grantown-on-Spey 8
23 1210 45 Richard Denning Newmacher 14 Caroline Denning Newmacher 20
    46 Ian Murray Abernethy 17 Margaret Smith Abernethy 22
24 1220 47 Norman Sharp Dunfermline 13 Pat Davis Dunfermline 24
    48 Andy Wyles Dunfermline 6 John Ward Dunfermline 24
25 1230 49 John Ritchie Dunning 23 Mary Ritchie Dunning 19
    50 Alan Begbie Vale of Leven 19 Sheila Begbie Vale of Leven 20
26 1240 51 John Stirk Glenearn 20 Frances Stirk Muthill 27
    52 Brian Jones  Boat of Garten 24 Myrtle Jones Boat of Garten 26
27 1250 53 Alistair Anderson Muthill 18 Fiona Anderson Muthill 34
    54 Neil Morrison Boat of Garten 16 Catriona Shand Boat of Garten 30
28 1300 55 Roddy MacPhee Douglas Park 14 Craig Phillips Douglas Park 13
    56 Gordon McNaughton Douglas Park 11 Iain Balfore Douglas Park 24
29 1310 57 Ian Thompson Kemnay 11 Craig Sangster Kemnay 4
    58 John MacBean Boat of Garten 11      
30 1320 59 Ian Fraser Boat of Garten 20 Wilma Fraser Boat of Garten 36
    60 Steven McCall The Carrick 14 Lyn McCall Milngavie 11
31 1330 61 Raymond Turnbull South Shields 18 Serina Turnbull South Shields 10
    62 Owen Collier South Shields 14 Jenny Collier South Shields 11
32 1340 63 Ian Campbell Mortonhall 10 Susan Campbell Newbattle 19
    64 Ronald Lumsden Dalmahoy 6 Jean Lumsden Dalmahoy 20
33 1350 65 Alan Gall Cawder 7 Jane Graham Erskine 36
    66 Graham Thom Crieff 5 Ingrid Clayden Crieff 24
34 1400 67 Malcolm McCreath Boat of Garten 12 Sue Murray Boat of Garten 26
    68 John Howlett Roxburgh 12 Maralyn Howlett Roxburgh 21
35 1410 69 John Cameron Strathaven 14 Anne Cameron Strathaven 16
    70 William Tague Strathaven 25 Joanne Holley Strathaven 36
36 1420 71 Hamish Long Castle Park 20 Ann Long Castle Park 28
    72 Robert Mitchell Abernethy 11 Gillian Mitchell Abernethy 14
37 1430 73 Martin Forster Cruden Bay 8 Anne Forster Cruden Bay 19
    74 Stephen Glen Boat of Garten 9 Amanda Glen Boat of Garten 36